Primul forum din Romania dedicat lui Vescan! Îi invitam pe toti celor care le place Vescan sa se alature comunitatii noastre.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

RimmeR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Darya
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 22
Localizare : In Mijlocul Iadului,In Raiul Personal

MesajSubiect: RimmeR   Dum Iul 18, 2010 6:41 am

Foarte multe nu am sa spun despre el...pentru ca nu stiu...e din Bucuresti...oricum e foarte bun! are 2 albume: Trafic de idei si Cuvinte care schimba minti. foarte reusite albumele si melodiile..va las sa ascultati cateva melodii apoi astept parerile voarte...

ARTISTII NU POT SUSTINE MISCAREA,DACA MISCAREA NU-I SUSTINE!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.daryaandnikosfic.wordpress.com
Darya
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: RimmeR   Mar Iul 20, 2010 6:04 pm

am facut pe jurnalista si i-am luat un interviu lui RimmeR...Enjoy!

Ai ales muzica,foarte bine ai facut,dar de ce?

Sincer, la inceput din curiozitate, nu sunt ipocrit sa spun ca am simtit o vibratie interioara, care m-ar fi determinat sa cant, nu. Eu am fost un baiat creativ, scriam poezii, am cochetat cu ideea de creativitate de cand eram mai mititel. In 2002 am tras prima mea piesa, si a pris super bine in cercul apropiatilor, imediat am tras "Aproape de cer", tot in 2002, piesa ascultata si acum, desi sincer mie calitatea piesei mi se pare deplorabila. Am trecut de la microfon de birou la microfon sfert-profi, ulterior semi-profi, iar prin 2006 am aterizat intr-un studio. Acum fac muzica din pura pasiune, o fac pe banii mei, e doar placerea mea. Piesele mele sunt toate pe internet, in plus tot ceea ce fac, muzical vorbind, se va regasi pe internet.

Ce te inspira cand scrii?

Suna destul de cliseic, dar ma inspira viata. Ma inspira starile prin care trec si care sunt in permanenta schimbare in functie de intamplari/locuri/oameni.Eu fac rap-ul pe care eu il apreciez in primul rand foarte mult, un rap apropiat de suflet, de om, de gandurile si ideile pe care le avem in momentele de cumpana/tristete/veselie si asa mai departe. Ma inspira orice si oricine cu care am contact direct.

Scrisoarea mea este o piesa foarte frumoasa...si cu mesaj,la fel ca si celelalte. Ai vreo piesa preferata,una in care sa-ti fi exprimat toate gandurile,nemultumirile,placerile?

Am mai multe piese preferate, fiecare piesa imi trezeste amintirea momentului in care am scris-o. Imi place foarte mult "Scrisoarea mea" pentru ca este foarte personala, da, este una dintre preferatele mele. Alaturi de "Cu adidasii pe pamant", "Poveste de viata", "Victime", si evident "Dor de mine", pe care o asculta cu drag oricine.

Pe cand urmatorul album?

Pe anul asta. Pe mine nu ma constrange nimeni. Cand voi fi multumit de ce a iesit, ii voi da drumul. Am cateva piese noi, unele deja au fost postate pe myspace-ul meu, altele inca sufera modificari. Din punct de vedere al ideilor si al textelor, albumul este gata. Mai lucram insa la negative.

Planuiesti vreun concert?

Nu am planuit in viata mea niciun concert. Insa am onorat aproape toate cerereile. Nu cred ca m-a chemat cineva sa cant undeva si nu am onorat cu prezenta. Concertele reprezinta in primul rand o eliberare, o placere pe care o ai tu, ca MC, si prin care bucuri si pe cei din fata scenei. Este un joc de tipul castig-castig...moral vorbind.

Ce colaborari vei mai avea in viitor?

Cred ca voi da spre ascultare un album 100% RimmeR. Voi avea doar invitati care sa cante refrenele. Adica invitati care sa faca altceva fata de ceea ce fac eu. Pe partea de productie am insa baietii cu care colaborez constant, nu am rupt nicio legatura din cele pe care le-am avut cu producatorii cu care am lucrat. Alaturi de cei cu care am lucrat pana acum, il mai am pe Fabian, care este un baiat foarte talentat din Targoviste.

Cu cine ti-ar place sa canti dar nu ai avut ocazia?

Cu foarte multi baieti talentati, mai mult sau mai putin cunoscuti. Inca imi doresc sa fac piese cu multi. Pentru a pastra limitele posibilitatilor reale, as face o piesa cu Jerrycho.

Ce parere ai despre "curentul" asta...Inna...?

Un gunoi ambalat frumos.

Te consideri un om fericit?

Sunt un om foarte fericit, din foarte multe puncte de vedere. Am inceput un 2010 plin de voie buna si de perspective care ma incanta. Nu ma refer neaparat la partea muzicala, fac referire la ansamblul fenomenelor care-mi influenteaza viata de la o vreme.

Multumesc pentru timpul acordat. Bafta multa in continuare!

Va salut si ma inclin. Sa adunati useri multi!

Puteti deasemenea sa-i vizitati myspace-ul: http://www.myspace.ro/rimmerr

Sus In jos
Nykoleta
Admin
Admin

Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: RimmeR   Mar Iul 20, 2010 7:08 pm

Si eu ma inclin! Prea marfa omul asta! prea cu picoarele pe pamant!
Respect RimmeR :X !!!

Darya
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: RimmeR   Mier Iul 21, 2010 2:50 am

da sis si mie imi place foarte mult are melodii super marfa :X:X
ma inclin si eu Smile
si ca parere despre curentul Inna....suntem pe aceeasi frecventa de unda Smile)

Sus In jos

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: RimmeR   

Sus In jos

RimmeR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VescanRomania :: Hip-Hop :: Hip-Hop romanesc-